קבל עדכונים מMy Vacation

אורולוג מומחה הינו רופא מומחה העוסק במערכת השתן, הכליות, במערכת הרבייה (בעיקר הגברית) ובאיברים הקשורים בהם. כאשר אדם חש כאבים בכליות הוא יופנה לטיפול אורולוגי.

גברים ונשים עשויים להיזקק בשלב כל שהוא של חייהם לטיפולו של אורולוג מומחה. אם אתם מתלבטים האם הבעיה שאתם סובלים ממנה מצדיקה קל וחומר מחייבת הליכה לבדיקה אצלו – גשו מוקדם ככל שניתן אל רופא המשפחה לקבלת ייעוץ. בכל מקרה, אל תזניחו את גופכם ואת בריאותכם. מדובר בחייכם.

אורולוג מומחה מאבחן ומטפל בתופעות שונות על פי שיקול דעתו המקצועי, לרבות דלקות ומחלות בדרכי השתן. הוא בעל המקצוע העשוי לגלות סוגים שונים של גידולים – שפירים או סרטניים – באשכים או בכליות, להמליץ על ניתוח פרוסטטה, להציע טיפול לתופעה של אבנים בכליות למניעת הישנותן, לאבחן הפרעות בתפקוד שלפוחית השתן, שחזור מומים מולדים של ילדים בכליות, באיברי המין ובדרכי השתם ושחזור פגמים. כמו כן האורולוג המומחה מטפל, בין השאר, בהפרעות בתפקוד המיני, לרבות בירור סיבות לליקויי פוריות.

גילוי נאות

הנטייה להכחיש או להדחיק מצבים שונים טבעית לרבים, אבל ישנה חשיבות רבה לגילוי לב ובעיקר לגילוי נאות. אם אתם חשים כאבים באזור הבטן – פנו לאלתר אל הרופא. כל דחייה עלולה להחריף ואף להחמיר את המצב בעוד טיפול בזמן עשוי לתת מענה אפקטיבי ולאפשר אבחון מהיר של הגורם לכאב.

כאבים בכליות עלולים להיגרם מסיבות שונות – אשר בחלקן כאבים אלה הן תופעות לוואי צפויות וידועות. כאבים אלה שכיחים יותר אצל גברים. הסיבה מספר אחת להיווצרות כאב בכליות הינה אבנים. על פי הסטטיסטיקה, אחד מכל מאה אנשים עלולים ללקות ולסבול מאבנים בכליות, הנוצרות כתוצאה מריכוז מלחים גבוה.

מי מכם שסובלים מבעיה חוזרת ונשנית של כאבים בכליות ייטיבו לעשות אם יקבלו הנחיות להתנהגות שגרתית על מנת לצמצם את החשיפה לסיכונים פוטנציאלים. אורולוג מומחה עשוי ליידע אתכם על אודות הדרכים שבהן ניתן לשמור על הכליות כדי להימנע מתופעה של אבנים בכליות. הוא הגורם המקצועי המוסמך לתת לכם טיפול נדרש.

ניתוח פרוסטטה

אם אתם נדרשים לעבור ניתוח פרוסטטה, אורולוג מומחה יבצע את הניתוח, לאחר שיחה שבה יפורטו אפשרויות ההרדמה השונות – לפלג הגוף התחתון בלבד או הרדמה כללית. לא מדובר בניתוח מורכב או מסובך. גברים רבים עוברים אותו. עם סיום ניתוח פרוסטטה מועבר המנותח אל חדר התעוררות, שם הוא נמצא תחת השגחה ועל פי הצורך מקבל טיפול תרופתי. לאחר שעות אחדות, במידה שהמצב תקין, הוא מועבר אל המחלקה האורולוגית, שם הוא נמצא בפיקוח ובהשגחה של הצוות המטפל לרבות אורולוג מומחה. ניתוח פרוסטטה (ערמונית) הינו ניתוח שכיח מאוד בקרב גברים. כיום אין עוד סיבה לדחות ולסבול כאשר הרפואה מציעה טיפול הפותר את הבעיה.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.