קבל עדכונים מMy Vacation

התינוק שלכם גדל, צמח ופרח וכעת הוא כבר ילד גדול שמתכונן לכיתה א’. אתם, ההורים, נרגשים אבל גם מוטרדים. מצד אחד, ברור שכל התפתחות והתקדמות של הילד היא מבורכת. מן הצד השני – התקדמות פירושה גם התמודדות. כהורים אתם רוצים לעשות את כל מה שאפשר כדי להקל על הילד בדרך החדשה שהוא צועד בה. הספרים העטופים, העפרונות המחודדים והמחברות המסודרות יכסו את הצד הפיזי של ההכנה לכיתה א’. שנים של אהבה וטיפוח העניקו לילדיכם את הכלים הרגשיים שיאפשרו לו להתמודד בהצלחה עם החברים החדשים והמנהגים החדשים של בית הספר. אבל ללימודים בכיתה א’ יש צד נוסף: הרבה חומר חדש ולא מוכר שעשוי להדהים את הילד ולגרום לו להרגיש מבולבל וחסר אונים. הכנה להיבט הזה של השגרה בכיתה א’ תאפשר לילדכם להרגיש בטחון ושליטה רבים יותר.

מתכוננים לכיתה א’

הכנה לכיתה א היא משימה שדורשת הרבה חוכמה, טקט ורגישות. אתם בהחלט רוצים להעניק לילד את הידע שיאפשר לו להרגיש נינוח ובשליטה בימים הראשונים והמלחיצים של המסגרת החדשה. אבל חשוב מאד להימנע מהכנה אינטנסיבית מדי שתכניס את הילד למתח ולמצוקה רגשית. מומלץ להתמקד במיומנויות הרלוונטיות ולא להפריז כדי לא ליצור מצב שבו ילדכם ישתעמם בהמשך הדרך. אתם מחפשים את שביל הזהב שיוביל אתכם אל הכנה מספקת, נינוחה ומהנה, שתשדר את המסר שהלימודים הם מהנים, מאתגרים אבל לא מתסכלים. בהכנה מהסוג הזה המחשב הביתי מספק לכם פתרון רב עצמה. חפשו אחר אתרים מתאימים שהוכנו על ידי אנשי מקצוע, ושמתחשבים בתכני הלימודים של משרד החינוך. הקפידו להיות מעורבים במשחק בדרך נעימה ומכוונת, בלי להפעיל לחץ ובלי לעורר תסכול. אתר מוצלח שמכיל משחקי מחשב לימודיים שנבנו היטב יבטיח שילדכם יתכונן לכיתה א’ בקלילות ובנעימות.

כאשר מדברים על הכנה לכיתה א אין הכוונה לכך שהילד אמור ללמוד מראש את כל התכנים של השנה הראשונה. אדרבא, ילדים שמגיעים לכיתה א’ כאשר הם מוכנים מדי ושולטים בחומר בצורה מושלמת חווים גם הם תסכולים ושעמום. כדאי לשאוף להקניית מיומנויות שיכולות להקל על ילדכם ולהוריד את מפלס המתח והחרדה במשפחה כולה. כל עוד הלימודים נערכים בדרך חיובית, משחקית ומשעשעת ההכנה לכיתה א’ יכולה לתרום לכך שחווית ההשתלבות של ילדיכם במערכת החדשה והזרה תהיה חלקה ונעימה יותר. לימוד באמצעות משחק היא הדרך הנעימה והמתאימה ביותר להתכונן לכיתה א’.

 

 

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.