קבל עדכונים מMy Vacation

אני לא בטוח אם כך זה אצל כולם, אבל אני הגעתי אל כל הנושא של אימון אישי או עסקי דווקא דרך טרגדיה שקרתה לי. עד לאותו יום ארור, לא ממש העמקתי בנושא הזה של קוצינג, תמיד החשבתי עצמי אדם חזק, כזה שאינו מבקש עזרה וגם לא זקוק לה. יש שיקראו לזה יהיר או מכחיש, אני קורא לזה – בורות, פשוט בורות.

עד לא מכבר שימשתי מנהל בחברת מזון גדולה בארץ. אהבתי את העבודה שלי, הייתה לי אחריות גדולה וצוות עובדים שלא הייתי מחליף לעולם. אולם כאשר הגיע המשבר הכלכלי הגדול, החברה שבה אני עובד החלה לערוך צמצומים. בהתחלה לא היה לי ברור אם אני אהיה חלק מן הצמצום, אולם לא היה לי הרבה זמן לחשוב על כך, שכן לאחר שבועיים של צמצומים ופיטורים, הגיע תורי. הייתי שבור במשך חודשיים. נכנסתי למרה שחורה, אבל כאשר כל בני המשפחה היו בבית, השתדלתי לשחק את משחק האופטימיות ולשדר “הכול יהיה בסדר”.

אני לא יודע אם כל גבר מרגיש כך, כאשר לוקחים לו את היכולת לפרנס את בני משפחתו, אבל אני הרגשתי, ממש מסורס. גם שוק העבודה לא פרח באותם ימים ארורים, והזדמנויות עבודה רבות לא היו זמינות.

העבודה שלך, הקורס קוצינג עלינו!

למרבה ההפתעה, לאחר חודשיים של חיפוש מתמשך שלחתי את קורות חיי לחברת קואוצ’ינג. כאשר שלחתי את המסמך, לא באמת ידעתי להיכן אני שולח, אבל הייתי במצב כל כך רע, שפשוט – שלחתי לחמי על פני המים. לא היה שום דבר במודעה שדיבר על אימון אישי או עסקי ושום דבר שסיפר על קאוצינג.
להפתעתי הרבה קיבלתי טלפון ביום שלמחרת וזומנתי לראיון. זה היה הראיון עבודה השני שלי, והייתי נואש. השתדלתי לא להראות את זה במהלך הראיון, והייתי כולי אוזן קשבת לגברת שדיברה איתי.
היא סיפרה לי שהם חברה צעירה, אך גדולה שמעניקה שירותי אימון אישי, קוצינג כלכלי עבור משפחות ובתי אב כמו גם שהם מעניקים שירותי קאוצינג עסקי לחברות גדולות וכן ייעוץ כלכלי. שאלתי אותה מדוע הם פנו אליי, הרי אני לא מאמן ואין לי ניסיון בזה. היא השיבה, שהם ראו בקורות החיים שלי שיש לי ניסיון רב שנים ומוצלח בכל מה שנוגע לנושא הניהול וכי הם מחפשים בנרות מאמנים עסקיים. היא הוסיפה וציינה כי הם ישלמו עבור קורס קואוצ’ינג וכי הם מבטיחים לי השתלבות מהירה במקום, בתום הקורס.
למרות שבהתחלה זה לא נראה לי, המשכתי להתעניין במה שהיא אמרה ואמרתי לה שאחזיר לה תשובה בתוך שבוע.

את השבוע שלאחר מכן ביליתי בניסיות קדחתניים למצוא הזדמנות תעסוקתית אחרת, אבל המצב לא השתפר כהוא זה. סיפרתי לאשתי על ראיון העבודה בחברת  קוצינג והיא אמרה שלדעתה זה משהו שכדי לנסות, במיוחד לאור העבודה שכרגע אין יותר מדי אלטרנטיבות.

קואוצ’ינג עסקי,  כי בסופה של כל ירידה ממתין סולם…

מקץ שבוע הרמתי טלפון אל החברה ושאלתי אותה מתי מתחיל קורס אימון אישי הבא? היא אמרה לי כי במקרה שלי דווקא מדובר בקורס קואוצ’ינג עסקי, ונשמע דרך הטלפון שהיא מחייכת. היא הוסיפה שהחל משבוע הבא מתחיל קורס קאוצינג והיא מיד רושמת אותי אליו.

קורס קוצינג עסקי התחיל, כפי שהיא אמרה, ביום ראשון של השבוע שלאחר השיחה. ואני הגעתי אל הקורס עם מעט מאוד ציפיות. במהלך השבוע של הראשון של אותו קורס קואוצ’ינג דברים החלו להראות מעט שונה, ובשבוע הרביעי, כבר הייתי עמוק בעניינים. למדתי כל כך הרבה דברים והתחלתי לחכות לרגע שבו אסיים את הקורס קאוצינג ואצא  אל השוק…

לאחר כמה חודשים של עבודה בעולם האמיתי, התמלאתי סיפוק אדיר, כזה שלא ידעתי בעבודות האחרות שלי. לאחר חודשים ספורים של עבודה מאומצת הבנתי שבכל ירידה אפשר למצוא סולם ואם פועלים נכון, נכונים לנו שפע של הזדמנויות.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.