קבל עדכונים מMy Vacation
עכבר מחשב

ניהול צוות עובדים איננה משימה פשוטה. מעבר לכל העניינים הטכניים יש גם את נושא הטיפוח של הצוות ויצירת מוטיבציה בקרב העובדים. קיימות דרכים רבות לשפר את המוטיבציה בקרב העובדים. אלה יכולות להיות סדנאות לעובדים מסוגים שונים כמו גם הרצאות העשרה בתחומי העיסוק של העובדים. איך ניתן לבחור את ההרצאה המתאימה ביותר או את הסדנה שתתאים בדיוק? כך תעשו זאת נכון.

בחירת הסדנה המתאימה

בחירת סדנאות לעובדים צריכה להתחשב במספר היבטים. ראשית סדנאות לעובדים יכולות להיות בתחום בו עוסקים העובדים, אך ניתן ואף רצוי לנסות ולהעשיר את עולם התוכן שלהם. הרצאות העשרה בנושאים שונים יכולות להיות אופציה נהדרת, ואם מעוניינים להעביר את העובדים תהליך כלשהו, חשוב לבחור בסדנה רלוונטית. אם העובדים מצויים במצב בו נערכו הרבה שינויים ארגוניים והדבר משפיע עליהם, סדנאות לעובדים אשר יעסקו בדיוק בנושא הזה יהיו הדבר המתאים עבורם. הסדנאות יסייעו לעובדים להתמודד עם השינוי, יתנו בידיהם כלים שונים ואף יתרמו לגיבוש הקבוצתי. הסדנה המתאימה תהייה זו אשר עונה על הצורך של הצוות, אך מסוגלת להעביר את התכנים באופן חווייתי ומעניין – כזה אשר ישאיר חותם בקרב העובדים גם לאחר הסדנה.

מקומו של מנהל הצוות

התפיסה כיום היא שמנהלים אינם רק מנהלים. במידה והם מנהלים צוות עובדים, עליהם לגלות לא מעט מנהיגות בניהול של הצוות. בחירת הרצאות העשרה היא חלק בלתי נפרד מעבודותו של מנהל הצוות ולכן חשוב לעשות זאת בקפידה. הרצאות העשרה, ממש בדומה למציאת סדנאות לעובדים, צריכות בהחלט להעשיר את עולמם של העובדים, אך חשוב שיהיו רלוונטיות גם לתחום העיסוק בעבודה. כדאי מאוד שהעובדים יצאו מההרצאה עם ערך מוסף, עם ידע שלא קיבלו בעבר על נושאים חדשים ועם תחושה חזקה שהמנהלים והארגון רואים אותם ומעוניינים לטפח אותם. הרצאות העשרה יכולות להיות במגוון נושאים: החל מנושאים הקשורים בעקיפין לתחום העיסוק של הצוות, ועד לנושאים אשר נוגעים בתחומי ידע רחבים יותר – ומטרתם להעשיר.

 

איך לבחור נכון?

בחירה נכונה של סדנאות לעובדים או הרצאות העשרה מכל סוג, מתחילה קודם כל במחשבה על רווחתם של העובדים. כדאי לשאול את עצמנו מה המטרה של ההרצאה או הסדנה ומה אנו מעוניינים לקחת ממנה. רצוי מאוד לקבל המלצות ממספר אנשים שכבר היו בסדנה כזו או אחרת וידעו לספר ולהגיד מה דעתם. המלצה ממישהו שכבר נכח בהרצאה או בסדנה היא בעלת ערך רב. אם יש אפשרות, כדאי ללכת ולראות בעצמכם את ההרצאה או הסדנה או פשוט לסמוך על האינסטינקטים שלכם ועל ההיכרות המוקדמת והמעמיקה שיש לכם כמנהלים עם צוות העובדים שלכם. תמיד אפשר לשאול לדעתם של העובדים, ולקבל משוב רלוונטי גם לאחר הרצאות העשרה או סדנאות לעובדים, כדי להפיק לקחים ולשפר במידת הצורך את הדרו

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.