קבל עדכונים מMy Vacation

עסקים רבים מבינים כיום כי קידום אתרים היא הדרך המהירה ביותר לשווק את העסק בפני קהל רב. עסקים אלו רואים כי קידום אתרים מכניס לקופת המזומנים סכומים גדולים ומובילים גם לחשיפה תדמיתית. טכניקות קידום האתרים רבות ומגוונות, חלקן משלבות קופירייטינג, כתיבה שיווקית בגוף האתר על מנת לספק לגולשים מידע עדכני ומקצועי ובכך לזכות בתשומת ליבם של מנועי החיפוש. אחרים בוחרים לטכניקת קידום אתרים באמצעות כתיבת מאמרים לאתרים שונים, עם הפניית קישורים לאתר המקודם. אחרים, הזקוקים לתהליך קידום אתרים מהיר במיוחד, מעדיפים החלפת קישורים כטכניקה המומלצת לטיפוס במנועי חיפוש.

החלפת קישורים למעשה מציעה קידום אתרים הדדי. כל שנדרש כאן הוא כתיבה שיווקית של תוכן כלשהו באתרים המחליפים, והוצאת קישורים הדדית לעמודי הנחיתה הרצויים ותחת הביטויים המקודמים.

אלא שמנועי חיפוש וגוגל בראשם אינם מעוניינים בקידום אתרים טכני וקוסמטי, שהרי מטרתם של מנועי חיפוש היא לספק לגולש את האתר הרלוונטי ובעל הערך הרב ביותר לגולש בחיפוש שביצע. ולכן, חברות קידום אתרים מפתחות אסטרטגיית החלפת קישורים הנובעת מתחום שבו עוסק האתר המקודם ורשימת האתרים שעשויים להיות רלוונטיים עבורו.

טכניקה נכונה להחלפת קישורים לאתר קופירייטינג לדוגמה, היא מציאת שותפים הקרובים לתחום העיסוק – עם אלה ניתן למנות אתרים העוסקים בשיווק ופרסום, בלוגים לעיצוב גרפי, בוני אתרים ואתרי קידום, עיתונים כלכליים ועוד. כאשר אתרים ברי סמכא, אשר מוכרים למנועי הקידום ובעיקר גם מוערכים על ידי גולשים יצביעו על האתר שלך באמצעות החלפת הקישורים, גם מנועי החיפוש (או יותר נכון העכבישים הסורקים את האינטרנט) יבחינו כי האתר שלך זכה להתייחסות. ההתייחסות הזאת על ידי אחרים היא כלי עוצמתי ביותר בקידום אתרים מהיר ואיכותי.

להרחבת הרעיון, משתלות המעוניינות לקדם את עצמן יכולות להחליף קישורים עם אתרי עיצוב הבית, אתרים בנוי או בגננות נוף, אתרים של חברות זרעים או חקלאות ועוד. כמובן שהחלפת קישורים יכולה להיעשות עם כל אתר איכותי ואמין ותורמת לקידום, אך הפנייה מאתרים רלוונטיים לתחום העיסוק היא זו המומלצת ביותר.

היבט נוסף של החלפת קישורים הוא ותק האתר שעימו מחליפים את הקישור. הסיבה היא שהחלפת קישורים עם אתר שנסגר לאחר זמן קצר מסירה למעשה את הקישור אליך בעוד האתר שלך מפנה לאתר שאינו קיים. הדבר פוגע במהימנות הקישור שלך מול מנועי החיפוש ועלול לפגוע בדירוגו. לכן, החלפת קישורים צריכה להיות מגובה בסריקה תקופתית של האתר, על מנת לוודא את תקינות הקישורים היוצאים ממנו.

כמו כל מתודת קידום אתרים שתבחרו ליישם, גם החלפת קישורים היא תהליך ארוך ומתמשך, אשר יש לעשותו באופן עקבי. לכן, יש לפתח תוכנית עבודה ולממשה עם חברת קידום אתרים. היתרון הרב בתהליך החלפת קישורים היא מערכת היחסים הענפה של חברות קידום עם בעלי אתרים וחברות קידום מקבילות. כתוצאה מכך, התהליך עולה על פסים מהירים יותר והחלפת הקישורים נעשית באופן נכון ובדוק.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.