קבל עדכונים מMy Vacation

עובדים בכל התחומים, הגילים והמינים סובלים מפגיעה בזכויותיהם במקום עבודתם. אחת מהדרכים להתמודד מול מצב בו נפגעו זכויות עובד היא באמצעות פנייה לשירותיו של עורך דין דיני עבודה המתמצא בזכויות העובדים ויכול למקסם את הסיכויים שלכם לזכות בפיצויים. במקרים רבים פיצויים כוללים מרכיבים שעובדים כלל אינם מודעים אלה כמו תוספת וותק. עורך דין דיני עבודה בקיא בכל הזכויות המגיעות לכם וזהו יתרון משמעותי.

ישנם סוגים רבים של פגיעות בעובדים: פיטורים ללא פיצויים, אפליה בעבודה על רקע מגדרי או אתני, אי תשלום דמי הבראה ועוד. במאמר זה בחרנו להציג בפניכם שני מקרים בהם נפגעות זכויות עובדים: במקרה הראשון נסקור הלנת שכר והשלכותיה, במקרה השני, פיטורים לאחר חופשת לידה.  בכל המקרים בהם נפגעו זכויותיכם במסגרת יחסי עובד-מעביד תוכלו להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה לגבי התנהלות נכונה מול מעביד, החשובה להצלחתכם.

הלנת שכר – הפרת זכויותיכם לקבל שכר במועדו

מהי הלנת שכר? כאשר עובד מספק שירות במסגרת מקום עבודתו הוא מצפה במסגרת יחסי עובד מעביד לקבל תשלום עבור טרחתו ולקבל אותו במועד. הלנת שכר היא מצב בו שכר עבודה אינו משולם בזמן. בכל מקום עבודה נערך הסדר תשלומים בו משולם שכר עבודה. באם הוא אינו מוסדר מפורשות אז הוא יהיה סוף החודש.

מתי פיגור בתשלום הופך למקרה הלנת שכר? הלנת שכר אינה נחשבת באופן מיידי ביום אחרי המועד האמור לתשלום. הלנת שכר מתחילה רק אם לא שולם שכר עבודה לאחר תשעה ימים מהמועד הנקוב.

מדוע יש מקום להלין על הלנת שכר ואף לפנות לעזרת עורך דין דיני עבודה? הלנת שכר יכולה לפגוע בעובד הנדרש בדרך כלל לפרנס את עצמו ואת משפחתו, לשלם תשלומים, שכר דירה וכו’. במקרה של הלנת שכר תוכלו להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה. עורך דן דיני עבודה יכול לייעץ לכם לגבי סיכוייכם לקבל פיצויים ומה גובה הפיצויים שניתן לדרוש מהמעסיק

במקרה ואכן יש מקום לתביעה, ניתן להגיש תביעה באופן עצמאי או בסיוע עורך דין דיני עבודה לבית משפט לעבודה.

פיטורים לאחר חופשת לידה – מהם הזכויות של אישה בתום חופשת לידה?

כשאישה יולדת היא זכאית על פי חוק לחופשת לידה הנמשכת 14 שבועות – פיטורים אסורים לחלוטין בזמן חופשת הלידה. מה לגבי פיטורים לאחר חופשת לידה? החוק אכן מתייחס למקרה של פיטורים לאחר חופשת לידה מכיוון שלאחר שהעובדת נעדרת זמן ממושך מעבודתה יש חשש לפגיעה במעמדה. מקרים של פיטורים לאחר חופשת לידה הם שכיחים וכמעט כל עורך דין דיני עבודה נתקל בהם במהלך עבודתו, מכיוון שמעסיקים רבים בוחרים למצוא לעובדת מחליף בהעדרה.

עד כה פיטורים לאחר חופשת לידה היו אסורים למשך תקופה של 45 יום מאז החזרה מהחופשה. כיום לאחר תיקון בחוק פיטורים לאחר חופשת לידה אינם מותרים בתקופה של 60 יום מתום חופשת הלידה. פיטורים לאחר חופשת לידה מחייבים גם מהמעסיק הודעה מוקדמת.

במקרה וחווית פיטורים לאחר חופשת לידה ללא הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורים תוכלי לנצל את זכויותייך. לפני הגשת תביעה כנגד פיטורים לאחר חופשת לידה כדאי לקבל ייעוץ מקצועי של עורך דין דיני עבודה לגבי מיצוי זכויותייך וסיכוייך לזכות במה שמגיע לך כחוק.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.