קבל עדכונים מMy Vacation
אוק
10
מאת admin

הרצאות בחוג בית

אתם חברים בחוג בית ושקלתם להזמין הרצאה באופן פרטי? ובכן, מדובר בחשיבה בכיוון הנכון. מאות ישראלים נפגשים מדי יום במסגרת חוגי בית שבועיים/חודשיים. מפגשים אלה יכולים להיות מטעם העבודה, המשפחה, השכונה, חברים וותיקים וכדומה

אתם חברים בחוג בית ושקלתם להזמין הרצאה באופן פרטי? ובכן, מדובר בחשיבה בכיוון הנכון. מאות ישראלים נפגשים מדי יום במסגרת חוגי בית שבועיים/חודשיים. מפגשים אלה יכולים להיות מטעם העבודה, המשפחה, השכונה, חברים וותיקים וכדומה. במסגרת המפגשים הנ”ל, החברים עורכים דיונים שונים בנוגע ל”נושאים חמים” או לסוגיות המעניינות אותם באופן מיוחד. עם זאת, חוג בית אשר לא ידאג לשבירת שגרה מדי פעם, עלול לאבד את חבריו. אחת הדרכים באמצעותן ניתן “לצאת מהקופסא” הינה על ידי הזמנת הרצאה פרטית.

כיום, ניתן למצוא מרצים מרתקים המעניקים הרצאות פרטיות שיש בהן כדי לפתוח את הרוח ולהעשיר את הנפש. למעשה, אלפי חוגי בית בישראל נהנים מדי שנה מהזמנה של הרצאות פרטיות. לעיתים, הרצאות אלו נערכות במסגרת חוג בית העוסק בתחומים מסוימים. למשל, הרצאה בנוגע לאוכל בריא במהלך חוג בית אשר חברים בו טבעונים וצמחוניים, או הרצאות בעניין בטיחות בפעילויות לילדים בשכונה במהלך מפגש שכנים במועדון בבניין.

איך בוחרים הרצאה?

הזמנת הרצאה איננה עניין של מה בכך. חשוב לבחור הרצאה אשר תהיה מעניינת מחד, ומתאימה לקהל היעד מאידך. לדוגמא, במידה ומדובר בהזמנת הרצאה עבור חוג בית, ניתן להתייעץ עם החברים בחוג בנוגע לנושאים רלבנטיים המעניינים אותם. כמו כן, פעמים רבות, מזמין ההרצאה יכול להתרשם מרמת הדברים על פי אתר האינטרנט של המרצה. לא אחת, המרצים מפעילים אתר בו הם מפרטים את תכני ההרצאות המועברות על ידם (יש אשר מצרפים גם סרטונים המדגימים קטעי הרצאות של ממש).

ניתן לומר כי כל חוג בית יכול למצוא עבור חבריו הרצאה מרתקת אשר תותיר רושם רב לאורך זמן. הרצאות יכולות לעסוק בנושאים מגוונים, החל מסוגיות מיסטיות ורוחניות, דרך עצות בנוגע לכלכלה והורות, וכלה בעניינים ספציפיים המעניינים את חברי הקבוצה. אין ספק, ככל שמדובר בהזמנת הרצאה אשר עתידה להישמע בפני חוג בית, בחירת התחום הינה קלה ביותר. על פי רוב, חוג בית משמש את חבריו לקיום דיונים בנושאים קבועים. במקרים אלה, הזמנת הרצאות אשר מטרתן להעשיר את עולם הידע של החברים ו/או לפתוח בפניהם נקודות מבט נוספות, יכולה בהחלט לספק לנוכחים חוויה מרתקת.

הרצאה פעילה והרצאה פאסיבית

ניתן לומר כי אפשר לחלק הרצאות לשני סוגים – פאסיבית ואקטיבית. הרצאות פאסיביות נעשות באופן פרונטאלי ואינן דורשות מעורבות מצד הקהל (למעט שאלת שאלות בנוגע לחומר המדובר). אין זה אומר כי ההרצאה איננה מעניינת או כי לא משולבים בה עזרים נוספים. מדובר בסוג הרצאה אשר מתאים למקרים בהם היא הוזמנה עבור חוג בית שחבריו אוהבים להקשיב ואינם מתחברים לפעילויות מעבר לדיונים בתחומים שונים. הרצאה אקטיבית הינה הרצאה אשר משתפת אתה קהל במהלך התוכנית. למשל, הרצאה המבקשת להביא לידי ביטוי תפיסות חברתיות-רוחניות על ידי מתן אפשרות לחברי הקבוצה להתנסות בסוג טיפול ייחודי.

לסיכום,

 

הרצאה יכולה להיות בהחלט שבירת שגרה עבור כל חוג בית. במידה ואתם מעוניינים להזמין הרצאה פרטית, מומלץ לבחון מספר היבטים. ראשית, בחרו הרצאה אשר תואמת את הנושאים העולים על הפרק במפגשיכם. שנית, לא כל חוג בית יכול “להכיל” הרצאות פרטיות. אי לכך – מומלץ לשאול מראש את החברים בנוגע להזמנת ההרצאה. כמו כן, בקשו לברר פרטים נוספים אודות המרצה (לדוגמא – ניסיון, וותק, המלצות וכדומה). כפי שצוין לעיל, פעמים רבות ניתן לקבל פרטים רבים בנוגע לתוכן ואופי הרצאה באתר האינטרנט של המרצה. אם תרצו בכך, תוכלו לארגן הרצאה לפני חוג בית תוך מתן אפשרות להזמין קרובי משפחה ו/או חברים.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.