קבל עדכונים מMy Vacation

אני בכלל תכננתי להשקיע בנדל”ן בקנדה. אני אומר נדל”ן כאילו התכוונתי לרכוש טירה. בעצם כל מה שרציתי לעשות זה לרכוש דירה בקנדה ולהתייחס אליה כהשקעה. רציתי לפתוח חשבון בנק בקנדה ולקחת משכנתא וכמובן ביטוח משכנתא דרך בנק קנדי אמיתי. זה מה שרציתי בהתחלה, אבל הכול התהפך והשתנה.

חיפשתי מחשבון משכנתא קנדי. כזה שיעזור לי להחליט היכן כדאי לי לקחת משכנתא באמצעות השוואת משכנתאות פשוטה, אולם מסתבר שבתקופה הזו לא היו לקנדה כאלו מחשבונים וגם לא אתרי מידע רבים שסיפקו מידע על משכנתאות וכדאיות במדינה הגדולה הזו.

ישבתי מול המחשב, לילות על גבי לילות (בנוסף לימים השלמים שבהם אני יושב מול המסך כמתכנת בחברת הייטק) בניסיון למצוא כזה מחשבון משכנתא, כמו אלו שהתחילו כבר להופיע בישראל, אבל לא הצלחתי לדלות שום מידע מועיל שיסביר לי היכן כדאי לקחת משכנתא, ושום אתר אינטרנט קנדי רציני שיספק לי קצת מידע אודות ריביות, החזרים, מדדים קנדיים – לא היה בנמצא באותה התקופה.

מחשבון משכנתא קנדי מתקדם

הלילות עברו, ובימים הגעתי מותש לעבודה. אולי הייתה זו העייפות שהשפיעה עליי אולי לא, אבל פתאום במקום להתעסק במציאת דירה בקנדה נכנסתי ל”מוד” אחר לגמרי. לפתע החלטתי שעליי לבנות מחשבון משכנתא קנדי, עבור הקנדיים ועבור כל אדם אחר שמחפש לערוך השוואת משכנתאות של הבנקים הקנדיים. פתאום שכחתי מהיכן הכול התחיל, והשקעתי את כל יהבי באיתור מידע בנקאי קנדי. התקשרתי אל בנקים קנדיים, דיברתי עם יועצים כלכליים, רואי חשבון בקנדה וערכתי מחקר מקיף, בארץ שאני בכלל לא ביקרתי בה ובקושי מכיר. זה היה מאוד מוזר, בארץ אני גר בשכירות אבל יודע הרבה על שוק המשכנתאות בישראל, אבל אם נפתח את כול הקלפים – לי אישית אין לי משכנתא!!!

התמונה של שוק המשכנתאות הקנדי החלה להתברר יותר ויותר ומאחר ואני מתכנת כבר מספר רב של שנים, היה לי קל לתכנת את אותו מחשבון משכנתא אך היה לא קל עבורי לאתר את כל שהמידע הדרוש לי כדי לתת לגולש מידע מקיף ואמין באשר לשוק המשכנתאות של קנדה. יכולתי לכתוב סתם עוד מחשבון משכנתאות כמו זה שבארץ ופשוט להמיר אותו לאנגלית וכך כל אחד יוכל לערוך השוואת משכנתאות, אבל רציתי לתת לגולשים שלי יותר מידע, במיוחד אם הם מגיעים מארץ זרה, כמוני.

עולים לאוויר…

לאחר שלושה חודשים של מחקר מעמיק ובניית Data Base נרחב, האתר שלי עלה לאוויר.  אני מוכרח להודות שבשלב הזה, כבר מזמן שכחתי מה התחיל את כל העניין. המחקר והפיתוח תפסו את כל זמני והיו לי הרבה פרטים לדאוג להם…

לאחר חודשיים וחצי שבהן האתר היה באוויר, כבר היו באתר יותר מ-6000 גולשים מדי יום. לפתע הבנתי שתכנתי “מכרה זהב” ממש.  החלו להגיע אליי הצעות לפרסום באתר, גולשים מכול העולם ערכו השוואת משכנתאות באתרי, אחרים ביקשו ממני לפתוח פורום והיה נראה שאני יכול להרוויח הרבה מאוד כסף מכל הסיפור הזה.

לאחר שנתיים של פעילות מאומצת לתפעול ושדרוג האתר, כבר עזבתי את מקום עבודתי שם עבדתי כשכיר ופתחתי חברה עצמאית בינלאומית. התחלתי לפתח אתרים בינלאומיים אחרים…ורק לאחר שלוש שנים רכשתי לעצמי בית, גם בארץ בתל אביב, אבל גם בקנדה, במרכז מונטריאול.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.