קבל עדכונים מMy Vacation

חימום תת רצפתי הינה שיטה אשר מושתת על חום מוקרן. במה מדובר? ובכן מדובר באנרגיה! אנרגיה אשר עוברת ממקום חם למקום יותר קר – ממש כפי שהשמש מחממת את כדור הארץ, רק שפה בשיטת חימום תת רצפתי החום מוקרן בצורה הפוכה – מלמטה לכיוון למעלה. מכאן ששיטת חימום תת רצפתי עושה שימוש אידאלי בעיקרון פיסקלי פשוט – חום נוטה לעלות מהנקודה הכי נמוכה אל עבר הנקודה הכי גבוהה, ועל כן מדובר ביעילות מרבית אשר מסייעת לחמם א כלל הבית ואף באופן שווה, אך להבדיל ממגוון שיטות אחרות, שיטה זו אינה מייבשת את האוויר ואך אינה מסחררת אבק.

מעט אחורה

אם נבחן מעט את דפי ההיסטוריה, נמצא שהשיטה התחילה את דרכה עוד בימי העת העתיקה, כאשר נהגו לחמם את הרצפה, ולו כי נהגו לישון ישירות עליה. מאז ועד היום השיטות שוכללו, ואם פעם החימום נעשה רק באמצעות הובלת מים חמים אל מתחת לרצפה, הרי שכיום שיטת החימום השתכללה לא מעט, ועל כן מי שמבקש ליהנות משיטה זו, עתיד לעמוד מול שתי אופציות – שיטת חימום אשר מושתתת על מים חמים אל מול שיטת חימום אשר מושתתת על חשמל.

שורת יתרונות

שיטת חימום אשר מושתתת חשמל, הינה שיטה שהעלות שלה הרבה יותר זולה עבור הרכבה ואף כיום ניתן להיות רגועים מפרמטרים מרתיעים כגון שדות אלקטרומגנטים. עוד נציין ששיטה זו מאפשרת ליהנות ממגע נעים עם פני הרצפה, היא אינה מרעישה, היא אינה צפויה לעורר בעיות שמצריכות הזמנה של טכנאי, היא מגיעה עם אחריות של עשרות שנים, היא נחשבת לאיכותית ביותר עבור הסביבה (כיוון שהיא אינה מפזרת גזים רעילים), היא אינה משפיעה על עיצוב הבית או תופסת נפח, היא אינה מצריכה תחזוקה, התפעול שלה מסתכם בלחיצת כפתור, היא אינה מייבש את האוויר, היא מאפשרת ליהנות מבית מחומם גם כמספר שעות לאחר שהחלה הפסקת החשמל ובנוסף שיטה זו מאפשרת שליטה מלאה הן על אזורי החימום והן על שעות החימום והטמפרטורה הרצויה בכול אזור ואזור.

בחירה בחברה ראויה

לבסוף נציין שריצוף תת רצפתי אומנם מחזיק בלא מעט יתרונות, אך יחד עם זאת גם יש לקחת בחשבון ששיטה זו יש להתקין עוד בשלבי בניית הבית – לפני שלב הריצוף. אי לכך יש להיות מחושבים ולקבל החלטה בזמן המתאים, אחרת ניתן רק לפנטז על שיטת חימום יעילה שכזו, ובו זמנית להבין שכבר מאוחר מדי. עוד ראוי לציין שלצד העובדה שלא מעט חברות מציעות התקנה של חימום תת רצפתי, לא כל החברות מציעות את אותה רמה גבוהה, את אותה עמידות בתקנים ואת אותה רמת בטיחות. מכאן שיש לבחון היטב לאיזו חברה פונים – הן מבחינת וותק וניסיון והן מבחינת רזומה, וזאת כי רזומה של חברה שכזו ניתן לבחון רק כעבור כמה שנים, כאשר המערכת עדיין פועלת כהלכה כמו ביומה הראשון.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.