קבל עדכונים מMy Vacation
דצמ
13
מאת meytal

חימום רצפתי

שיטת חימום רצפתי הינה שיטה אשר מושתתת הן על העובדה שחום נוטה לעלות מעלה ובאופן כללי על העובדה שחום נע ממקום חם אל עבר מקום קר. כמו כן שיטה זו גם מושתתת על חוטי התנגדות, כאשר יש להיות מודעים לכך שחוטי התנגדות יכולים להגיע בשלושה מצבים – במצב בודד, מסוכך או כפול.

שתי שיטות

כיום יש בעיקר שתי שיטות עבר התקנת המערכת, כאשר שיטה אחת מגיעה במצב מסודר מראש באמצעות יריעות גמישות שפשוט יש להניח במיקום הרצוי מתחת לריצוף ואילו השיטה השנייה שיותר דורשת התעסקות (אם גם כן לא מצדכם אלא מצד בעל המקצוע) הינה שיטה אשר מצריכה פריסה עצמית של חוטי ההתנגדות, תוך השמת דגש על הצפיפות הרצויה. כיום השיטה הראשונה יותר פופולארית, אך בקלות גם ניתן למצוא עדויות למגוון שיטות אחרות. אי לכך אין להיבהל, אלא יש להבין שעל הלקוח רק להבין שהוא מבקש מעתה והלאה להעביר את החורפים שלו באופן נעים, בריא ופשוט ביותר לתפעול, ואילו את שיטת ההתקנה עליו לשאיר לחברה מקצועית, כמובן כל עוד משכילים לבחור בחברה מנוסה אשר ניתן לסמוך על שיקול דעתה.

שיקולי אחריות

כיום אנו חיים בעידן בו ניתן למצוא מידע מקיף עבר מגוון נרחב של תהליכים, לצד הנחיות נקודתיות שמעוברות דרך שלל סרטי שרצים ברשת. אי לכך כן ניתן להתקין לבד מערכת חימום רצפתי, אך לפני שבוחרים בכך, ולו על מנת לחסוך בעלויות, יש לבחון שלושה פרמטרים חשובים: ראשית אם אתם מסוג הטיפוסים אשר יודעים לעקוב אחר הוראות ויש לכם הן זמן והן סבלנות. שנית יש לבחון האם אתם מוכנים לקחת את האחריות על איכות התוצאה. ושלישית יש לקחת בחשבון שאם תתעורר בעתיד בעיה אתם לא תהיו מגובים עם אחריות, כאשר יש להבין שאחריות בתחום חימום רצפתי אינה נכונה רק עבור חמש או עשר שנים, אלא גם יכולה להיות רלוונטית עבור עשרים שנה קדימה, ועל כן אם מבקשים להתקין לבד על מנת לחסוך, הרי שיש לקחת פרמטר זה בחשבון.

תקינה

יש לזכור שלפני ואחרי הכול מערכות חימום רצפתי אלו מערכות אשר מושתתות על חשמל ועל כן יכולה להתעורר סכנה, כל עוד לא מיישרים קו עם שורת התקנים. לא נלאה אתכם אודות שורת העובדות שנוגעות לתחום, אך כן נציין שיש לבחון את נתוני הקרינה של השדות האלקטרו מגנטיים, וזאת כי גם אם ידוע שכל מכשיר חשמלי פולט מעט קרינה, אין זה אומר שלא ניתן להבטיח נתונים כמה שיותר בטוחים, שלא לומר כמעוט שאפסיים. כיצד ניתן לוודא זאת? אין להתבייש אלא יש לדרוש לראות תקנים ואישורים, יש להשוות בין נתוני החברות השונות ותמיד מומלץ לדבר עם לקוחות קודמים על מנת לקבל תמונה כמה שיותר רחבה.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.