קבל עדכונים מMy Vacation

כל חברה ועסק מעוניינים לייצר, לפתח ולשווק מוצר חדש אשר ימתג את החברה ויוביל אותה לרווחיות.

חלק בלתי נפרד של הצלחת מוצר בשוק והגדלת הכנסות החברה יבוא לידי ביטוי על ידי תהליך חכם אשר יערב חיסכון בעלויות. NPI ו- VMI הם ראשי תיבות של שיטה ומודל אשר מטרתו להביא להצלחת המוצר החדש בשוק התחרותי תוך כדי חיסכון בעלויות התהליך.

חיסכון בעלויות- NPI

תהליך ה- NPI נוצר בעקבות הצורך לבדל ולהביא להצלחתו של מוצר חדש בשוק התחרותי.

NPI הוא תהליך אשר מוביל להצגה חדשנית של המוצר החדש שלכם על ידי ניהול נכון של תחומי הייצור והפיתוח של המוצר. ה- NPI יעזור לכל אנשי הצוות ליצור שפה משותפת לגבי אותו מוצר שברצונכם להחדיר אל השוק.

השלבים המרכזיים של תהליך NPI כוללים:

NPI מאפשר ייזום של הפרויקט בצורה מסודרת, פיתוח של תכנית עסקית הכוללת חישוב של עלויות, תועלות ורווחים עתידים מאותו מוצר אותו אתם מעוניינים להוציא לשוק, היישום של הפרויקט, ביקורות וכן טסטים רבים בכל שלבי הפרויקט על מנת להבטיח את ההתקדמות התקינה שלו וכן שהוא אכן עומד בכל התנאים שנקבעו מראש.

היתרונות של NPI הם רבים ומשום כך חברות רבות מאמצות תהליך זה:

· NPI מביא לכך שהמוצר שלכם יוצג לשוק בזמן, כלומר תהליך היישום של הרעיון נעשה בפרק זמן קצר. השלבים של התהליך מוגדרים מראש ואוטומטים, דבר אשר משפר את כל הקשור אל הייצור של המוצר.
· ה- NPI מצמצם את העלויות של הפרויקט עליו אתם עובדים.
· תהליך NPI מאפשר רווחיות גדולה יותר מכל תהליך אחר בכל הקשור למוצרים חדשים אותם אתם מחדירים לשוק.

חיסכון בעלויות ו- VMI

VMI הוא מודל שעיקרו תהליך חשוב נוסף המביא גם אל חיסכון בעלויות.

VMI הוא למעשה תהליך עבודה עם ספק (לרוב ספק מחו”ל), כאשר הספק מנהל את כל המלאי שלו אצל הלקוח שלו ולכן אין שום צורך להשתמש בפרוצדורה הרגילה של ההזמנות. עד אותו שלב בו הלקוח צורך את המלאי מהספק, המלאי שייך לספק.

בנוסף לכל הקשור על הבעלות על המלאי, שיטת ה-VMI אשר מוכרת בשם: ‘שיטת הבונדד’, עוסקת גם בכל הקשור אל עיתוד ובקרת אותו מלאי.

אם גם אתם נתקלים בבעיות של זמני אספקה ארוכים דבר אשר מוביל לכך שפעמים רבות המוצרים אותם הזמנתם לא מגיעים בזמן, בעיות בכל הקשור אל המשלוח ושחרור הסחורה מהמכס הגיע הזמן להתחיל לייעל את התהליך על ידי VMI.

היתרונות של VMI הם רבים ובאים לידי ביטוי ב: שיתוף פעולה בין הלקוח והספק, זמינות חומר קיימת כל הזמן

אין צורך במלאי המוגדר כמלאי בטחון, תכנון יעיל, חיסכון בעלויות על ידי שימוש בהזמנת מסגרת וכן

חיסכון בעלויות על ידי הקטנת המשאבים אשר עוסקים בדרך כלל בכל הקשור לפרוצדורת המלאי.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.