קבל עדכונים מMy Vacation

המצב הכלכלי בשנים האחרונות, בזירה המקומית והעולמית, רק מחדד את הצורך לבחור בתבונה את ההשקעות שאתם עושים בכסף שלכם. לא קל היום למצוא תשואות טובות לחסכונות וכסף שיושב בפק”מ בבנק, לא רק שנושא תשואה דלה, ביחס למדד הוא צפוי לאבד מהערך שלו. כיום משקיעים בישראל כמו בכל העולם רבים בוחרים להשקיע את כספם דרך בית השקעות אמין שגם מביא תוצאות טובות היא הדרך הטובה ביותר להפיק את המיטב מחסכון כספי.

מהו בית השקעות?

בית השקעות הוא מוסד פיננסי המאגד בתוכו אנשי מקצוע מכל קשת מקצועות הכלכלה : רואי חשבון, יועצי השקעות, מנהלי השקעות, כלכלנים ועוד. בית השקעות מתמחה בתחום ניהול השקעות מכל הסוגים : תיקי השקעות בבורסה, קרנות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, תעודות סל, אופציות וכדומה. תיקי השקעות שונים מנוהלים על פי מתווה שנבחר על ידי בעל התיק ביחד עם מנהל תיק השקעות המוסמך לכך, הכולל, בין היתר ניהול סיכונים. ניהול השקעות מבוצע בפועל על ידי מנהלי תיקי השקעות, על פי הנחיות הכלכלן הראשי שהוא בדרך כלל יושב ראש בית השקעות ועל בסיס המלצות של יועצי ההשקעות של המקום.

בחירת בית השקעות – מה לבחון לפני שמשקיעים?

ביצועיו של בית השקעות – ישנם מדדים שונים המדרגים את איכותו של בית השקעות, ביחס לבתי השקעות מובילים אחרים. המדדים משלבים תשואות בטווח הקצר והארוך (ביצועים בשנים האחרונות) עם מרכיבים נוספים. באופן טבעי, נחפש ניהול השקעות שיניב את התשואות הטובות ביותר מתיקי השקעות שבבעלותנו.
אמינות – הונאת הענק מיידוף היא דוגמא ידועה וקיצונית אמנם לניהול לא אמין ורשלני של כספי תיק השקעות. יש במקרים נפוצים יותר השקעות שמנוהלות בצורה לא נכונה מחוסר ידע והתמצאות בתהליכי השוק. כדי לצמצם ככל האפשר את הסיכון המגיע עם ניהול השקעות רצוי לבחור בעסק ותיק ובעל מוניטין, כזה ששמירה על שמו הטוב תהיה נר לרגליו . משקיעים חכמי יבחרו לרוב לא להפקיד תיקי השקעות בידיהם של אנשים שאין לכם עדות מהימנה על המקצועיות והיושרה שלהם.
דמי ניהול – היקף דמי הניהול משתנה בין בית השקעות אחד לשני. כדאי לעשות סקר שוק בין המוסדות המומלצים ולבחון את דמי  ניהול השקעות  שיגבו מכם בכל אחד מהם. עם זאת, חשוב להבין מה מקבלים תמורת דמי הניהול ולא לבחור בהכרח במקום הזול ביותר. לפעמים עדיף לשלם יותר בדמי ניהול השקעות ולקבל בתמורה שירות ממקום אמין ומקצועי שגם יניב עבורכם את התשואות הטובות ביותר.

שירות לקוחות – השירות והמענה שאתם מקבלים במסגרת ניהול השקעות שלכם בבית השקעות חייב להיות זמין וקשוב, כבמיוחד שמדובר במיטב כספכם ובמיוחד כשהשוק חווה תנודות . בית השקעות טוב מציע ללקוחות מענה טלפוני שזמין עבורם בכל שעות היממה. בנוסף, חשוב שמנהל תיקי השקעות , מי שבאמת מתמצא בפרטים, יהיה זמין ויוכל לענות על שאלות או לקבל הנחיות לגבי ניהול התיק בשעות העבודה. מנהל תיק טוב ומסור יהיה קשוב גם ללקוח עם תיק קטן יחסית וגם בתי ההשקעות הגדולים שאחראים על ניהול השקעות במחזור ענק אמורים לתת שירות לקוחות איכותי גם ללקוחות קטנים.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.