קבל עדכונים מMy Vacation

ארוחת הערב המשפחתית טומנת בתוכה הזדמנות יומית לרכז את כל בני המשפחה סביב שולחן אוכל אחד ולגלות מעורבות גבוהה בנעשה בחייו של כל אחד ואחת מבני המשפחה. בנוסף, ארוחת הערב המשפחתית מהווה הזדמנות נהדרת להקניית הרגלי אכילה נכונים ובריאים ולפיתוח מודעות קולינארית בקרב בני המשפחה הצעירים.

קיומה של ארוחת ערב משפחתית באופן תדיר וקבוע (לפחות פעמיים בשבוע במהלך ימי החול), תסייע גם לכם (ההורים שביניכם) לפעול לחיזוק הקשר המשפחתי ולחשוף את ילדיכם למרכיבי מזון בריאים, מזינים ומגוונים. על מנת ליהנות מהיתרונות הבריאותיים הנלווים לארוחת הערב המשפחתית, אנו ממליצים לכל לגוון את תפריט ארוחת הערב ולשלב בו מאכלים קלים אותם ניתן לשדרג בין היתר באמצעות רוטב שמנת פטריות או כל פתרון יצירתי אחר היכול לשדרג את הטעם ולגוון את מנות האוכל המוגשות במהלך הארוחה.

מה מומלץ לאכול במהלך ארוחות הערב המשפחתית?

ארוחת הערב המשפחתית היא ברוב המקרים ארוחה חלבית קלה. יחד עם זאת, את תפריט ארוחת הערב מומלץ להתאים לסוג האוכל אותו צרכו בני המשפחה במהלך היום ובמידה וילדיכם אינם צורכים בשר במהלך היום הקפידו על כך שלפחות ארוחת ערב אחת במהלך השבוע תכלול מוצרי בשר. באופן עקרוני, ארוחת הערב המשפחתית חייבת לכלול פחמימות מורכבות כגון: פסטה, אורז, קינואה, בורגול וכדומה. הפחמימה המורכבת תורמת רבות לתחושת שובע לאורך זמן והיא מסייעת גם לשינה טובה ומספקת. בנוסף, מומלץ לכלול בארוחת הערב המשפחתית גם מוצרי חלבון כגון: דגים, ביצים וגבינות וכמובן שכל אלו יהיו מלווים בירקות המוגשים בכל אחת מהדרכים האהובות על בני המשפחה: בתוך הסלט הטרי, כפשטידה או אפילו בתוך מרק. לאחר ארוחת הערב הימנעו מהגשת סוכרים פשוטים לילדיכם והקפידו על כך שהמשך סדר היום יכלול: מקלחות, סיפור לפני שינה ושינה.

מחקרים שונים הנערכים מסביב לעולם בנושא התזונה מוכיחים כי קיים קשר ישיר בין קיומה של ארוחת הערב המשפחתית לבין משקל גוף תקין של כל אחד ואחת מבני המשפחה וזאת מכיוון שהאכילה המשותפת בשעות הערב מאפשרת לילדים (וגם להורים) לצרוך יותר ירקות ודגנים ופחות רכיבי מזון עתירי קלוריות. ארוחת ערב משפחתית תאפשר לכם לשוחח עם ילדיכם גם על החוויות אותן הם חוו במהלך היום וגם על מרכיבי המזון המרכיבים את הארוחה ועל היתרונות הבריאותיים הנלווים לכל אחד ואחד מהם. שתפו את ילדיכם באופן ההכנה וספרו להם לדוגמא כיצד רוטב שמנת פטריות הוא זה המעניק לפסטה את הטעם עליו הם מתענגים. שיהיה בתיאבון!

 

 

 

 

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.