קבל עדכונים מMy Vacation
אפר
11
מאת admin

להיות מאמן אישי

האימון האישי, קואצ’ינג, הפך בעשור האחרון לאחד הכלים הפופולאריים בישראל עבור אנשים שרוצים לשפר את איכות חייהם באופן אקטיבי ומהיר יחסית. קואצ’ינג הוא שיטה ללימוד עצמי עבור אנשים ששואפים להצלחה אישית, עסקית או משפחתית וחשים שאינם ממצים את יכולותיהם מסיבות שונות.

הקואוצ’ינג, שנולד בארצות הברית מתוך עולם העסקים, משתלב היטב בעולם המודרני ובעל קצב החיים המהיר, שבו אנשים שואפים להגשים את חלומותיהם. אין זה אומר שמטרת קואוצ’ינג היא בהכרח לגרום לאנשים להרוויח כמה שיותר  כסף, אלא לגרום להם להגשים את רצונותיהם על ידי שחרור מעכבות ואמונות שמונעות מהם להתקדם לקראת חיים מאושרים יותר.

להיות מאמן אישי: למי זה מתאים?

בעקבות ההצלחה הזו, יותר ויותר אנשים גם רוצים לעסוק בתחום. רבים מאלו שרוצים להיות מאמן אישי הם אנשים שבעצמם עברו קורס קואצ’ינג, ומרגישים שהכלים שהם קיבלו שינו את חייהם; אחרים שואפים לעסוק באימון אישי אחרי שכבר למדו תואר ראשון ושני ורכשו מקצוע לחיים, אבל שואפים לשפר את חייהם של אנשים אחרים בסביבתם.

כל הדרכים הן כמובן לגיטימיות, אך ראשית מומלץ לבדוק אם בכלל מתאים לכם להיות מאמנים אישיים. מאמן אישי נדרש בראש ובראשונה להיות בעל גישה אוהדת לאנשים ואינטליגנציה רגשית גבוהה. לקואוצ’ר טוב צריכות להיות תכונות של סבלנות ויכולת ללמד ולהקשיב, משום שהוא מעניק ידע וכלים לאנשים אחרים.

להיות מאמן אישי פירושו להיות שותף בחוויה של יצירה הדדית משותפת שמניבה תוצאות לשני הצדדים. קורסי ההדרכה מלמדים כיצד לסייע למתאמן להישאר ממוקד במטרה עד להשגתה. קורס הדרכה מסביר את עקרונות האימון האישי, תוך בניית תוכנית ועמידה ביעדים. המטרה היא ליצור שותפות בין המאמן למאומן.

עם זאת, חשוב לזכור שאמנם עבור אנשים מסוימים קואצ’ינג הוא כלי נהדר לפתרון בעיות שעמן עם מתמודדים, אך בשום אופן לא ממלא את מקומו של טיפול פסיכולוגי.

מי מלמד קואוצ’ינג

השלב הבא הוא בחירת המקום שבו ניתן ללמוד קואצ’ינג. ניתן לעבור קורס הדרכה לאימון אישי במכללות, במכונים מקצועיים וגם בבתי ספר פרטיים שנפתחו על ידי חברות קואצ’ינג. בסכך הכל ניתן למצוא לפחות 30 מרכזים וגופים שמעבירים קורס הדרכה ברמות שונות בתחום קואצ’ינג.

מחיר של קורס הדרכה סטנדרטי יכול לנוע בין 10,000 ל-20,000 שקלים. אלו סכומים לא פעוטים כלל, לכן מומלץ לבצע סקר שוק, לבדוק כמה שעות כולל הקורס ואם התכנים המועלים בו הולמים את הצרכים שלכם.

מובן שלא מספיק לעבור קורס הדרכה בסיסי ומיד להפוך למאמן אישי במשרה מלאה. בשנים האחרונות עובר התחום התמקצעות והתמסדות וגוברות הדרישות למאמנים אישיים מיומנים. על פי דרישות ההסמכה של לשכת המאמנים בישראל, שהיא הגוף הייצוגי הגדול ביותר של המאמנים בישראל, נדרשות 175 שעות לימוד אקדמיות ו-100 שעות התמחות כדי להתחיל לעבוד בתור מאמן אישי.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.