קבל עדכונים מMy Vacation

הם נחשבים לאחד ממסלולי הלימוד הפופולאריים ביותר. לימודי יחסים בינלאומיים, המוצעים כיום על ידי אוניברסיטאות ומכללות מובילות בארץ שייכים לתחום מדעי המדינה ומציעים במסגרתם מבחר של קורסים עיוניים ומעשיים הבוחנים את הנושא מהיבטים שונים. לימודים אלה משלבים גם קורסים בתחום פוליטיקה וממשל על מנת לספק ללומדים כלים חשובים וגם ידע נרחב יותר בתחום.                                                                                                                                                                   graduation group

מה כולל מסלול לימודי זה

לימודי יחסים בינלאומיים חוקרים את מדיניותן של המדינות השונות ואת יחסי החוץ שלהן עם מדינות אחרות. הם מתמקדים בנושאים כמו תאגידים בינלאומיים שונים, מערכות בינלאומיות הפועלות בעולם, כמו האו”ם למשל וכן גם ארגונים שונים. לימודי יחסים בינלאומיים מאפשרים לתלמידים לבחור באחת מתוך כמה התמחויות. הם יכולים להתמחות בלימודים של ממשל ופוליטיקה, בלימודים של מדעי המדינה, לימודי כלכלה ועוד. כל אחת מהתמחויות אלו הן הזדמנות להכיר את התחום כולו לעומק וגם לקבל כלים חשובים שיוכלו לעזור לסטודנט בהמשך, במידה וירצה לעסוק בתחום זה. הלימודים משלבים במסגרתם מבחר של קורסים עיוניים מעניינים מאד וכן גם קורסים מעשיים. כמו, מנהל מדיניות ציבורית, אסטרטגיה, דיפלומטיה, משא ומתן, מחשבה מדינית, ביורוקרטיה ועוד ועוד.

היכן ניתן ללמוד אותם

לימודים אלה לרבות לימודי פוליטיקה וממשל מוצעים, כאמור, באוניברסיטאות השונות בארץ וכן גם במכללות השונות. לימודים אלה מוצעים כלימודי תואר ראשון וכן גם כלימודי תואר שני. מי שבוחר באפשרות של לימודי תואר שני יכול להתמקד בפוליטיקה השוואתית, במנהל ציבורי ועוד. מי שבוחר במסלול של לימודי תואר ראשון, מקבל בתום תקופת הלימודים תעודת BA. הוא יכול לשלב את הלימודים לצד תחום נוסף, במידה ובוחר באפשרות של מסלול דו חוגי. באופן כללי, אפשר למצוא את מסלולי לימוד אלה באוניברסיטה בחיפה, באוניברסיטה העברית שבירושלים, באוניברסיטת בר אילן, וגם באוניברסיטה הפתוחה. המכללות שמציעות זאת הן מכללת ספיר, מכללת עמק יזרעאל וגם מכללת הגליל המערבי.

חשוב לדעת

לפני שבוחרים את המסגרת הלימודים ללימודי יחסים בינלאומיים, חשוב לבחון לעומק את מה שהיא מציעה, את האווירה שבמקום וגם את הסגל עצמו. מומלץ לבדוק מי הם המרצים בבית הספר, האם הם מוכרים ומהי שיטת הלימוד. כדאי לבקר במקום, לבחון את האווירה שבו, את כיתות הלימוד וגם לבדוק מול הסטודנטים עצמם שבמקום האם הם מרוצים. מומלץ להגיע לפגישת הכרות, ליום פתוח או לשיחת ייעוץ עם נציג בית הספר. במסגרת מפגש זה אפשר להעלות שאלות שונות וגם לבקש לקבל מידע רב ככל האפשר שיוכל לעזור בקבלת ההחלטה.

אפשרות התגובות נחסמה.