קבל עדכונים מMy Vacation
עכבר מחשב

מעסיקים רבים מודעים לנושא המאתגר של חישוב שעות נוכחות של עובדים. בעידן בו עובדים רבים אינם עובדים פיזית במקום העבודה, יש חשיבות לבחירת מערכת נוכחות חכמה אשר תדע להתמודד עם המרכיב החשוב הזה. חישוב שעות באמצעות אפליקציה שעות עבודה יכול להיעשות בצורה מדויקת, בהנחה שעובדים עם מערכת יעילה ונוחה לתפעול מכל מקום ועל ידי כל עובד. כך עושים זאת נכון.

למה חשוב למדוד נכון?

מדידה נכונה ומדויקת של שעות העבודה באמצעות מערכת נוכחות מכל סוג היא חשובה. היא חשובה לעובד כדי שיוכל לחשב בצורה מדויקת את שעות הנוכחות שלו (במיוחד כאשר מדובר בעובד שעתי) ולהתעדכן בימי החופש או המחלה שנצברו ומומושו. היא חשובה גם למעסיק, משום שהיא מאפשרת התמודדות יעילה יותר עם חישובי השכר לעובד וחישוב הימים בהם נעדר מעבודותו מכל סיבה שהיא. כאשר בדיקת הנוכחות לא מתבצעת בצורה יעילה אם על ידי אפליקציה שעון עבודה או בכל דרך אחרת, נוצרות טעויות שלעתים מורכב לתקנן והדבר אף עלול להעיב על מערכת היחסים בין העובד לבין המעסיק. חישוב נכון ומדויק של שעות העבודה של העובדים משמעותי גם עבור הארגון והיכולת שלו לראות את התמונה הגדולה: מה סך שעות העבודה שנספרו בחודש או בשבוע מסוים? האם העובדים אכן עושים שימוש בימי החופשה שלהם? וכן הלאה. בדרך זו יכול הארגון להתייעל ולעבוד בצורה חכמה יותר.

פיתרונות לעובדים ניידים

חישוב הנוכחות היה מבוצע במשך שנים על ידי מערכת נוכחות פשוטה. בין אם שעון נוכחות מיושן או על ידי רישום ידני. הדבר היה נכון לעבר, אך הזמנים השתנו וכיום יש דרישה הולכת וגוברת לחישוב הנוכחות באמצעות אפליקציה שעון עבודה ושיטות חישוב אחרות. בעולם העבודה המודרני יש מגוון רחב של עובדים שאינם עובדים פיזית במקום העבודה שלהם, בין אם כל הזמן או חלק ניכר מהזמן. כך למשל ניתן לראות טכנאים שהם ניידים ממקום למקום וזו מהות העבודה שלהם, אנשי מכירות, נהגים, עובדי ניקיון וכן הלאה. כולם מתניידים במהלך עבודתם וזקוקים לפיתרון מתקדם יותר. בדיוק מסיבה זו ניתן לראות יותר ויותר חברות שעוברות לעשות שימוש בחישוב באמצעות אפליקציה שעות עבודה. זו יכולה להיות אפליקציה מותקנת על הסמארטפון של העובד ובאמצעותה הוא מזין את שעת התחלת העבודה וסיומה, מעדכן ימי חופש ומחלה ועוד.

 

אפשרויות מתקדמות

לא רק אפליקציה שעות עבודה יכולה להעניק פיתרון מתקדם לעולם העבודה המודרני. גם אפשרויות נוספות כמו קורא ביומטרי, שעון קרבה ועוד יכולות לתת מענה מצוין למעסיקים וגם לעובדים. התקדמות לשימוש בחישוב נוכחות על ידי מערכת נוכחות מתקדמת היא כאמור דבר חיוני למעסיק לא פחות מכך שהוא נוח לעובד. ככל ששיטת חישוב הנוכחות תהייה פשוטה יותר עבור העובד – כך החישוב ככל הנראה יהיה יותר מדויק.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.