קבל עדכונים מMy Vacation

תלונות של אנשים אשר סובלים מבעיות גב בוודאי מוכרת לכם. רבים מרגישים עומסים בצוואר ובחוליות עמוד השדרה. תחושת עייפות וכובד במהלך היום גם הוא דפוס ידוע ומוכר. את שניהם ניתן ליחס לשימוש במזרונים ישנים או כאלה שאינם מתאימים למבנה ולדרישות גופנו.

רבים בישראל סובלים מבעיות שינה, אשר יכולות בהחלט לבוא על פתרונן באמצעות מזרונים מתאימים. אורטופדים יודעים לספר כי בחירת מזרנים אורטופדיים אשר יתאימו למבנה עמוד השדרה והרגלי השינה יכולים למנוע שיעור ניכר מהכאבים הנגרמים בזמן השינה. כאבים בחוליות עמוד השדרה, הצוואר או אגן הירכיים יכולים לשכוך באמצעות מזרים אורטופדיים מתאימים.

כיצד בוחרים מזרנים אורטופדיים?

מזרנים אורטופדיים הם הוצאה ניכרת. הטובים שבהם מתחילים מ-3,000 שקלים ומחירם עשוי להאמיר בעוד אלפים רבים. מחד, אף אחד אינו רוצה להתפשר על בריאות הגב ועל איכות השינה, ומאידך, הסכומים הגבוהים והפערים הלא מוסברים בין המותגים השונים עלולים לבלבל. שפע המזרנים המופיעים במגזינים ועיתונים, אליהם מצורף קופירייטינג המבטיח לילות שינה ארוכים, עשוי בהחלט להקשות על הבחירה. מלבד הנוחות והמחיר, בבחירת מזרנים אורטופדיים יש מספר כללים נוספים שחשוב להכיר:

מזרנים אורטופדיים שמתאימים לגוף מספקים תמיכה בנקודות הלחץ שמעפיל הגוף. מזרנים אורטופדיים מבוססי קפיצים תומכים בגוף ומפזרים את הלחץ לפי כמות ואיכות קפיצי מזרן. ישנם מזרונים בעלי קפיצים משולבים, אשר יוצרים רשת סרוגה וישנם מזרונים בעלי קפיצים נפרדים, בהם כל מזרון נעטף בכיס משלו. האופציה האחרונה טובה לבני זוג אשר אחד מהם מתהפך פעמים רבות במהלך הלילה.

מרכיב חשוב אחר הוא השפעת הטמפרטורה בעת השינה על מזרן. טמפרטורת הגוף בזמן שינה עולה משפיע על דחיסות וגמישות מזרן באזורי הלחץ.

שכבת הריפוד העליונה של מזרונים שומרת עליהם לאורך שנים. השכבה העליונה היא זאת אשר באה במגע עם הגוף וסופגת את הזיעה המופרשת במהלך השינה. לכן, חשוב להקפיד על שכבה עמידה ועשויה בד נושם ועל תכונות האוורור של המזרן עצמו, על מנת למנוע ספיגת לחות והיווצרות עובש.

מזרן טוב הוא מזרן שהגוף מרגיש איתו בנוח. לכן, חובה להתנות רכישת מזרנים אורטופדיים בתקופת התנסות של עשרה ימים לכל הפחות. ברכישת מזרנים אורטופדיים באתרי אינטרנט, יש לבחון היטב כל תוכן לאתר בנושא ולוודא כי ניתן להחזיר את המזרן ללא כל חבות או עלות מצדכם.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי


תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.