קבל עדכונים מMy Vacation

לקיחת משכנתאנחשבת עבור רובנו לאחד מהשלבים היותר חשובים והמורכבים ביותר בחיים. כן, אין ספק כי משכנתא היא באמת אולי אחת ההחלטות החשובות ביותר העומדות בפני כל זוג לקראת רכישה של דירה חדשה. יחד עם זאת, לרבים מאיתנו, המילה משכנתא ובוודאי התהליך בלקיחתה נחשבים ללא פחות ממסע מפרך, מסובך, ובמרבית המקרים כזה המטריד ומפריע את שלוותנו. אז רגע לפני שאנחנו טובעים בכל המספרים, ההגדרות ובעיקר מושגים שלא שמענו עליהם מעולם, כדאי לקבל מושג טוב יותר על משכנתא

לקיחת משכנתא נחשבת עבור רובנו לאחד מהשלבים היותר חשובים והמורכבים ביותר בחיים. כן, אין ספק כי משכנתא היא באמת אולי אחת ההחלטות החשובות ביותר העומדות בפני כל זוג לקראת רכישה של דירה חדשה. יחד עם זאת, לרבים מאיתנו, המילה משכנתא ובוודאי התהליך בלקיחתה נחשבים ללא פחות ממסע מפרך, מסובך, ובמרבית המקרים כזה המטריד ומפריע את שלוותנו. אז רגע לפני שאנחנו טובעים בכל המספרים, ההגדרות ובעיקר מושגים שלא שמענו עליהם מעולם, כדאי לקבל מושג טוב יותר על משכנתא.

כמה ואיך? הכול עם מחשבון המשכנתא

מסלולים רבים קיימים ללקיחת משכנתא. רבים מאיתנו פונים ישירות לבנקים ולאפיקי המשכנתאות המוצעים דרכם, אך חשוב לזכור שישנן גם עוד כמה אפשרויות ללקיחת משכנתא והיא דרך חברות השקעה המתמחות בכך ומספקות לעתים תנאים טובים יותר עבור הלקוחות. עוד לפני שאנחנו ניגשים לבנק או לחברת ההשקעות כולנו יכולים לחשב את החזרי משכנתא על ידי מחשבון משכנתא הנמצא בהישג יד בכל אתר של חברת השקעות או בנק. מחשבון משכנתאיעזור לכם לקבל מושג יחסי על כמה ואיך תשלמו, ולאורך איזו תקופה.

מסלולי משכנתא לבחירתכם

המחשבה על לקיחת משכנתא נעשית עם תהליך רכישת הדירה, כשהרוכשים עושים חישוב פשוט בין ההון העצמי שהם מביאים מהבית לבין ההפרש שהם צריכים לכסות לסכום הקניה הכולל. לחישוב זה צריך לקחת מספר רב של פרמטרים, כשבראש וראשונה בני הזוג צריכים לעשות חישוב בין גובה ההכנסות שיש להם אל מול ההוצאות, ובעיקר אל מול ההוצאות העתידיות המשוער, עם כניסת הילדים למעגל המשפחתי והוצאות נוספות. במקרה הזה מי שעשוי לעזור לכם הם יועצי משכנתא.

היכן לקחת את המשכנתא?

כבר אתם יודעים כמה כסף אתם צריכים ואיזה גובה משכנתא אתם זקוקים. זה הזמן לצאת ל”מסע קניות” בין הבנקים השונים, חברות השקעה וחברות ייעוץ אשר יספקו לכם את מגוון המסלולים העומדים לרשותכם בקבלת משכנתא, החזרי התשלומים השונים, התנאים שילוו אתכם לאורך כל תקופת משכנתא וכן, לא פחות חשוב, מה קורה במידה והמצב הכלכלי משתנה וצריך לבצע פעולות חריגות. זה גם הזמן שלכם, לבחון הטב את התנאים, הסעיפים הקטנים ולהגיע למסקנה המיטיבה ביותר את מצבכם הכלכלי והמשפחתי.

יועצי משכנתא – כדי שלא תהיו מופתעים

ריבית דריבית ומחזור משכנתא: כן, אלו רק חלק מעולם המושגים הרחב המאפיין את תחום המשכנתאות. לכן, בכדי שלא תצאו מבולבלים וגם תבינו על מה בדיוק אתם חותמים, הצעתנו היא לפנות יועצי משכנתא אשר יספקו לכם שלל של עצות לקראת ההחלטה החשובה בחייכם. יועצי משכנתאמומחים בתחום ויסבירו לכם גם על מחשבון משכנתא בכדי שתוכלו בעצמכם לעשות את החישובים הנכונים. בנוסף, יועצי משכנתא יכולים לספק לכם שלל הצעות בהתמקחות מול הגורמים שיספקו לכם את משכנתא.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.