קבל עדכונים מMy Vacation

תחום האורולוגיה ברפואה המודרנית עוסק בין היתר במערכת הרבייה הזכרית ותפקודה התקין. האורולוגיה מנסה לתת מענה מבחינת טיפול במתן פיתרון לבעיות פוריות ולקשיים בתפקוד המיני.   גברים רבים פונים למרפאה אורולוגית מסיבות מגוונות: בדיקת תקינות הערמונית, לאבחון וטיפול של וריקוצלה הגורמת לירידה של פוריות הגבר, לאבחון סרטן האשכים וטיפול בו ועוד. כיום, מרפאה אורולוגית יכולה להציע לסובל מבעיות תפקוד מיני או פוריות הגבר מגוון של טיפולים חדשניים לגבר  שכוללים טיפול תרופתי או צינתור במקרה הצורך. במאמר זה נסקור שתי תופעות העלולות להופיע בקרב גברים: וריקוצלה וסרטן האשכים.

וריקוצלה והשפעתה על פוריות הגבר

חוסר יכולת להביא ילדים לעולם נגרמת במקרים רבים בשל פוריות הגבר. פוריות הגבר נמדדת לפי ספירת זרע, איכות הזרע ומידת המוביליות שלו. מדוע מופיעות בעיות של פוריות הגבר? ירידה בפוריות הגבר יכולה לנבוע ממגוון רחב של סיבות תורשתיות וסביבתיות. כפי שהתגלה בשנים האחרונות אחת מהסיבות הנפוצות לירידת פוריות הגבר היא וריקוצלה.

כיום מקובל לחשוב ברפואה הקונבנציונלית כי וריקוצלה קשורה קשר הדוק בירידת פוריות הגבר. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות העלו כי וריקוצלה משפיעה על תהליך ייצור תאי הזרע באשכים.  וריקוצלה היא מצב בו ורידים של האשך מתרחבים בצורה בלתי תקינה. במצב זה של וריקוצלה הדם מהאשך אינו מתנקז כראוי ויש לכך השלכות.

ואמנם, מתברר כי חוסר פוריות הגבר, מהווה אחד מהתסמינים הנפוצים של וריקוצלה.

עם זאת, אפשר להתנחם בכך כי את תסמיני וריקוצלה ניתן לפתור בעזרת צינתור פשוט יחסית.  כיום רופאים יכולים להציע למטופל שיטה חדשנית לטיפול בבעיית וריקוצלה שפותחה בישראל.

סרטן האשכים – גילוי מוקדם מסייע רבות בתהליך הריפוי

סרטן האשכים הוא סוג של מחלה קשה ונדירה. למרות המחקר הרב שנעשה בנושא סרטן האשכים, לא ידוע בדיוק מהו הגורם להתפרצות המחלה. נראה כי יש מרכיב גנטי שמעלה את הסיכוי לחלות בסרטן האשכים ולכן מומלץ לכל גבר לבדוק אם קיימים מקרים של סרטן האשכים במשפחה.  ממצאים מחקריים יכולים להעיד כי איתור מוקדם של סרטן האשכים תורם רבות ליכולת הריפוי שלו. כאשר סרטן האשכים מאובחן אצל המטופל בשלב מוקדם, אפשר לטפל בו ביעילות ובפשטות יחסית.

מהם התסמינים של סרטן האשכים? סימפטומים אלה כוללים במקרים רבים נפיחות של האשך, תחושה של אשך כבד או רגישות יתר.

בהופעת תסמינים אלה, אין להסיק כי מדובר בהכרח על סרטן האשכים. תחושות כאלה יכולות לנבוע גם מגידול שפיר. עם הופעת תסמינים אלה מומלץ לגשת לרופא כדי להסיר חשד של סרטן האשכים .

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי .

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.