קבל עדכונים מMy Vacation
מרץ
03
מאת meytal

שיטות להרחקת יונים

חצר פרטית

נכון לישראל של שנת 2017 ישנן שיטות רבות שעיקרן הרחקת יונים, חלק מהשיטות אפקטיביות יותר ואחרות אפקטיביות פחות. בנוסף, יש שיטות אשר יעילות לתקופת זמן קצרה ואילו אחרות יעילות לתקופה ארוכה ואף לצמיתות. במאמר זה נציג את כל אותן שיטות להרחקת יונים.

 

דבר ראשון ולא פחות חשוב משיטות הרחקה הן פעולות מנע נגד היונים. ניתן להחליט על פעולות מנע שיובילו לכך שהיונים לא יוכלו ולא ירצו להגיע אל אותו מבנה בו אנחנו מתגוררים או עובדים וסביבתו. פעולת המנע הראשונה היא בנייה מתאימה שתמנע את מנוחת היונים באותו המבנה. חשוב לקחת בחשבון שיונים נמשכות לכל מיני כוכים ודרגשים וכאשר חלקים אלו ממוקמים בשיפוע, היונים לא יוכלו לעמוד עליהם ולכן הן לא יגיעו לאותו מקום. בנוסף, ניתן לסגור חלקים מסויימים שרגישים לקינון של היונים, ליצור שיפועים סגורים ולרכוש כל מיני מתקנים שמיועדים לחסימת הכניסה של היונה למבנה.

 

השיטות הנהוגות להרחקת יונים

חלק מאותן שיטות להרחקת יונים הן הדבקת פס מסרק על החיבורים של הגג, דבר שמונע את נחיתתן של היונים על הגגות. בנוסף, קיימות רשתות מיוחדות המיועדות להתקנה בנקודות רגישות במבנה, כמו למשל במסתרי הכביסה. העדפה תמיד תהיה לרשתות פלדה ולא רשתות פלסטיק וזאת משום שרשתות פלסטיק נוטות להתבלות מהר ולהפוך למלכודת מוות לציפורים. שיטה נוספת שכל מרחיק יונים מכיר היא הדבקת דוקרנים. דוקרנים הם למעשה פסים דקים וצפופים העשויים מנירוסטה, נחושת או פלסטיק שמוצמדים למקומות הקינון או הנחיתה של היונים.

הדוקרנים מונעים את נחיתתה של היונה במקום זה או אחר וזאת משום שהיא אינה יכולה   לעמוד במקום בו נמצא הדוקרן. כאן חשוב לקחת בחשבון שמהר מאוד היונים מבינות שהן יכולות לשים על הדוקרנים חומר קינון עד שנוצר מקום קינון נוח. חשוב לקחת בחשבון שפתרונות אלו יעילים בדרך כלל לתקופה קצרה וזאת משום שהיונים מבינות כיצד להתגבר על הבעיה ופעמים רבות הן מספיק עקשניות לעמוד באותם מקומות בעייתיים וזאת במחיר פציעה. שיטה נוספת הנהוגה זה שנים רבות היא שיטת ההפחדה על ידי דחליל בדמות ינשוף, יונה (יונים הם טריטוריאליים ולכן יונה לא תעמוד באותו מקום בו יש יונה אחרת), פסים הולוגרפיים זוהרים הנתלים במקומות בהם היונים נוהגות לקנן ומרתיעים את יונים בנצנוץ שלהם (זמני בלבד).

 

השיטה האחרונה שכל מרחיק יונים ימליץ עליה היא השיטה האלקטרונית. כאן הכוונה היא אל מכשיר אלקטרוני להרחקת יונים, מכשיר שאינו פוגע בסביבה או ביונה, אך משדר צלילים על קוליים או פולסים חשמליים שמטרידים את היונים וגורמים להן להתרחק מאותה הסביבה. יתרונות נוספים של מכשיר הדברה אלקטרונית הם שניתן להצמיד אותו לכל מבנה, הוא אינו פוגע באסתטיות של הבית/הגג, הוא מתאים לרעפים, לחלונות הבית, לפרגולות וכמובן הוא מהווה פתרון נפלא להרחקת יונים לטווח הארוך.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.