קבל עדכונים מMy Vacation

ניהול תיק השקעות הוא עסק מורכב, הדורש תשומת לב רבה וחדה בעת ביצוע ההשקעות באפיקים השונים בשוק ההון. תפקידו של מנהל תיקים המועסק תחת בית השקעות מקצועי, הוא לבצע עבור הלקוח במסגרת ניהול תיקי השקעות ניהול סיכונים כולל, בכדי שיוכל לספק ללקוח בשקיפות מלאה את דרגת הסיכון המיוחסת להשקעותיו באותו תיק השקעות מול אפשרויות התשואה בגין השקעותיו. אם כן, אילו שירותים נוספים מספק בית השקעות מקצועי ללקוחותיו, ומה הן היתרונות של ניהול תיק על ידי מנהל תיקים בבתי ההשקעות מול ביצוע ההשקעות באופן אישי?

היתרונות בניסיונו של בית השקעות בניהול תיקי השקעות

אחד הנושאים המציב את היתרון הבולט ביותר בשימוש בשירותיהם של בתי השקעות, הוא נושא הניסיון. לאורך שנים על גבי שנים של מסחר באפיקי ההשקעה השונים בשוק ההון, למדים מנהלי ההשקעות את השוק הישראלי והעולמי, על החברות המפיקות מניות בורסאיות למסחר, אגרות החוב המוצעות ולמעשה, מנהל תיקים מקצועי ובעל וותק, המועסק תחת בתי השקעות מקצועיים ומנוסים לאורך שנים, מכיר על בוריו את שוק ההון, את החברות הנסחרות, ואת אפיקי ההשקעה השונים.

היכרות זו, שווה זהב. מנהל תיקים בעל ניסיון, אשר אכן מכיר את אפיקי ההשקעה השונים, ובעל היכרות אישית עמוקה עם כל מניה ומניה הנסחרת בשוק ההון לאורך שנים, מכיר לעומק את התנהגותה של המניה, וידע לפחות ברמה ארוכת הטווח להעריך את התנהגות המניה לאורך השנים. כך, בואנו אל מנהל תיקי ההשקעות המנוסה המועסק בבית ההשקעות בו נבטח למטרת ניהול תיקי השקעות שברשותנו, נוכל ליהנות מניסיונו של זה, ולקבל את המלצותיו לביצוע השקעות סולידיות ובטוחות, כאשר אחוזי התשואה במקרה זה יעלו פי עשרות מונים מול ניסיון אישי לחקור את שוק ההון באופן עצמאי וללא ניסיון.

פיזור אפיקי השקעה

נושא נוסף המתאפשר בפנייה אל בתי השקעות בעלי ניסיון של שנים והצלחה מוכחת, הוא נושא פיזור אפיקי ההשקעה.  ההיכרות המעמיקה של בתי ההשקעות בניהול תיקי השקעות לאורך שנים עבור לקוחותיהם, מאפשר ללקוחות ליהנות מפיזור הסיכונים באפיקי ההשקעה השונים בשוק ההון. מנהל לקוחות המועסק בבתי ההשקעות, ומחזיק ברישיון לעסוק בתחום מטעמה שלך הרשות לניירות ערך, יוכל לפזר את הסיכונים בהתאם לפילוסופיית ההשקעה של בית ההשקעות.

פילוסופיית השקעות של בית השקעות אמין, איכותי ומקצועי, תכלול דגש מורחב בנושא פיזור ההשקעות. פיזור השקעות שווה הקטנת הסיכונים, שכן מידת ההפסדים במקרים של השקעה אשר הובילה להפסד, ייספג החלק היחסי הקטן יחסית מגובה ההשקעה הכולל בתי ההשקעות. אפשרות נוספת אותה ניתן לקבל בבתי ההשקעות המקצועיים ובעלי הניסיון, היא ניהול תיקי השקעות בחו”ל, כאשר במקרה זה, פיזור ההשקעות יהיה רב אף יותר, ברמות הסקטוריאליות, וברמות הגיאוגרפיות, עובדה המקלה אף יותר על ניהול סיכונים נכון.

תגיות:

אפשרות התגובות נחסמה.