קבל עדכונים מMy Vacation

הם נחשבים לאחד מרכיבי התזונה הטובים והמומלצים ביותר, וכדאי לשלבם בתפריט היומי שלנו. סיבים תזונתיים, המגיעים ממזונות צמחיים למיניהם, הם בעלי יתרונות בריאותיים רבים ואין זה פלא מדוע הפכו לפופולאריים כל כך ולמומלצים על ידי דיאטניות רבות. באילו מזונות אפשר למצוא אותם ומדוע הם חשובים לנו? על כך ועוד, במאמר הבא.

היכן הם נמצאים

את הסיבים התזונתיים אפשר למצוא במזונות צמחיים שונים. הם נמצאים בעיקר בפירות וירקות למיניהם, ובמיוחד בתות שדה, באגס, באפרסק, בתאנים וגם בגויאבה. אפשר למצוא סיבים תזונתיים גם בירקות כמו כרוב, תרד, גזר, חסה ודלעת וגם בעדשים, חומוס, אפונה וקטניות נוספות. קפה באלאנס מכיל גם הוא סיבים תזונתיים וחלבונים שונים, התורמים לתחושת השובע שלנו. את הסיבים התזונתיים כדאי לשלב בכל ארוחה על מנת ליהנות מיתרונותיהם השונים, אך חשוב להוסיף לכם גם רכיבים תזונתיים נוספים, החשובים לבריאותנו לא פחות, כמו מזונות שיש בהם וויטמינים וגם מינרלים.

מדוע הם מומלצים לנו

בין אם זו שתייה של קפה באלאנס לאחר הארוחה או שילוב של ירקות בכל ארוחה, לסיבים התזונתיים יתרון רב בכך שהם תורמים לתחושת השובע שלנו. אם אנו שותים, למשל, קפה באלאנס לאחר הארוחה אנו נחוש שבעים יותר. תחושת שובע זו תמנע מאיתנו נשנוש מזונות נוספים ובעיקר מיותרים, שעשויים לגרום לנו לעלות במשקל. לסיבים התזונתיים, מעבר לעובדת היותם תורמים לתחושת השובע, גם יתרונות נוספים. הם עוזרים לשמור על רמת הסוכרים בדם וגם עוזרים לתהליכים שונים בגוף, כמו תהליך העיכול. פעמים רבות אנשים הסובלים מבעיות הקשורות בעיכול, צורכים בתזונתם סיבים תזונתיים רבים על מנת להתגבר על בעיה זו. דיאטניות רבות ממליצות לשלבם בתפריט היומי בשל יתרונותיהם ובעיקר בזכות העבודה שאכילה מהם גורמת לנו לחוש שבעים יותר ועוזרת לנו לשמור על משקל גוף תקין.

חשוב לדעת

כמו כל רכיב תזונתי אחר, גם כשמדובר בסיבים תזונתיים חשוב לשמור על איזון נכון ולא לצרוך מהם כמות רבה מדי. דיאטניות יכולות להיות הכתובת המתאימה שאליה כדאי לפנות כדי לבנות תפריט מתאים ונכון, המשלב את הסיבים התזונתיים לצד רכיבים תזונתיים נוספים, החשובים לנו לא פחות. כמובן שלצד כל זה, וכדי לשמור על הבריאות, יש לבצע גם פעילות גופנית כלשהי ולפחות 3 פעמים בשבוע, שעה בכל פעם. כל אלה יאפשרו ליהנות מבריאות רבה יותר, כחלק מאורח חיים נכון.

אפשרות התגובות נחסמה.